BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI W PŁYWANIU
01.03.2023

W dniach 25-26.02.2023r. w Bydgoszczy, na basenie ”Astorii” odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu Osób z Niepełnosprawnościami. Na stracie stanęło 148 zawodników z 25 klubów sportowych z całej Polski. Sportowcy rywalizowali w trzech grupach wiekowych: o zajętym miejscu decydowała suma punktów uzyskanych przez zawodników z trzech starów w biegach indywidualnych. Zawody po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski juniorów rozgrywane były na basenie olimpijskim o długości 50m, co było nie lada wyzwaniem dla młodych pływaków...

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START Zielona Góra reprezentowało 5 zawodników, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tak ważnych zawodach i wypadli wspaniale! Wielki sukces odniósł DAWID ĆWIRKO, zdobywając brązowy medal w połączonych klasach S11-S14. Bardzo dobrze wystartowali pozostali zawodnicy, na 4 miejscu uplasowali się; 9 letni SZYMON TALAGA (S8-S9) i NIKODEM KIERZOWSKI (S11-S14), 6 miejsca zajęli ALBERT ADAMCZYK (S8) oraz MATEUSZ WIKTOR (S1-S7). Nasza sztafeta 4 x 50m stylem dowolnym (open) zajęła 5 miejsce. Zawodnicy ustanawiali swoje pierwsze rekordy życiowe oraz zapoczątkowali swoją piękną przygodę ze sportem. Wielkie słowa uznania należą się fantastycznym, zaangażowanym trenerom: Ania i Mirek Rutkowscy, Krzysztof Laczkowski i Michał Półtorak. Odbudowują pływanie dla osób z niepełnosprawnościami w naszym klubie, prowadząc szkolenie od podstaw w Zielonej Górze i w Nowej Soli, efekty tylko półrocznej pracy są widoczne! Wkrótce dołączą do reprezentacji następni młodzi pływacy, którzy doskonalą swoje umiejętności.

Dziękujemy naszym sportowcom i trenerom, trzymamy kciuki za następne starty, przed nimi Letnie Mistrzostwa Polski w maju, w Warszawie.